کاپیتان کشتی کیست؟

یک کاپیتان کشتی رهبر یک کشتی است که اندازه کشتی می تواند از یک قایق بادبانی کوچک، تا یک کشتی کروز کامل باشد. او تجربه گسترده ای در مورد کشتی ها و عملیات آن ها دارد . وظایف در کشتی، بسیار فراتر از محدوده یک موقعیت مدیریتی است، زیرا کاپیتان کشتی باید در هر جنبه ای از اداره یک کشتی، از عملیات کشتی گرفته تا تعمیر و نگهداری، و در نمونه کشتی های تور، میزبانی از مسافران، مهارت داشته باشد. تمام موفقیت سفر یک کشتی بر روی شانه های کاپیتان و نحوه مدیریت خوب خدمه است.

کاپیتان کشتی

مسئولیت های یک کاپیتان چیست؟

مسئولیت‌های یک کاپیتان از نظر تخصص گسترده است و شامل ناوبری، بهره‌برداری از تجهیزات کشتی، عملکردهای تجاری و تعیین و نظارت بر وظایفی است که توسط همه خدمه انجام می‌شود. حصول اطمینان از اینکه کلیه تجهیزات نگهداری مناسبی دریافت می کنند و از مقررات زیست محیطی پیروی می کنند نیز در صلاحیت آنها قرار می گیرد.

کار یک کاپیتان چیست؟؟  

وظیفه کمتر، اما به همان اندازه برای سایر وظایف آنها، نظارت بر مسافران و اعضای خدمه کشتی در هنگام سوار شدن و پیاده شدن از کشتی است. تقریباً هر چیزی که در کشتی اتفاق می افتد باید توسط کاپیتان کشتی به طور دقیق مستند شده و بررسی شود تا یک پرونده رسمی از هر گشت و گذار و عملکرد کشتی در سراسر آن حفظ شود. در نمونه سفرهای بین المللی، وظیفه کاپیتان است که الزامات آداب و رسوم و بازرسی های داخلی و بین المللی را برآورده کند.

در برخی موارد، کاپیتان باید عملیات مالی و حسابداری کشتی، از جمله پول نقد و حقوق و دستمزد را در کشتی حفظ کند. آن ها هم چنین باید مسئول امنیت کشتی باشند، چه از نظر عملیات اساسی و چه در شرایط شدید، مانند پاسخ به تهدیدهای تروریست ها، دزدان دریایی، هواپیماربایان و مزاحمان. در صورت بروز مشکل در طول سفر که منجر به آسیب یا تلف شدن محموله، خلبانی نادرست کشتی، یا جراحت یا مرگ یکی از خدمه شود، کاپیتان باید به عنوان یک تماس مستقیم با مقامات محلی برای کمک به تحقیقات قبلی عمل کند. آنها باید مستندات و گزارشات کاملی از رویداد مورد نظر ارائه دهند و بتوانند هر گونه اطلاعات بیشتری را که ممکن است طرف تحقیق نیاز داشته باشد ارائه دهند.

محل کار کاپیتان کشتی، چگونه است؟

محل کار کاپیتان کشتی بر روی قایق خاص آن ها است که بسته به گواهینامه آن ها می تواند از نظر نوع و اندازه متفاوت باشد. قلمرو قایق ممکن است از گشت و گذار در دریا، رودخانه های مسافرتی، یا پیمایش آبراه های مختلف دیگر در بین بندرها متغیر باشد. به دلیل ماهیت سفرهای دریایی، اقامت کاپیتان در محل کار ممکن است یک گردش روزانه باشد یا چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

 

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *