همایش بین المللی سواحل بنادر و سازه های دریایی


مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی از برگزاری چهاردهمین همایش بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی توسط این سازمان در راستای ارتقای دانش مهندسی دریا و سازه‌های دریایی و همچنین صدور خدمات فنی و مهندسی به سایر کشورها خبر داد.
حمید خلیلی در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، درباره برگزاری همایش‌های بین المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی (ICOPMAS)، اظهار داشت: در سی‌ودومین سالگرد از آغاز برگزاری همایش‌های بین‌المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی، سازمان بنادر و دریانوردی با مشارکت و همکاری سازمان‌های دریایی بین‌المللی داخلی و خارجی، چهاردهمین همایش یاد شده را با تأکید بر تقویت همکاری‌های فنی و تخصصی در سطح بین الملل به ویژه کشورهای ساحلی منطقه از ۹ تا ۱۱ آبان ۱۴۰۱ برگزار می‌کند.
وی ادامه داد: اصلی ترین هدف از برگزاری کنفرانس علمی ICOPMAS ۲۰۲۲، ارتقای دانش مهندسی دریا و سازه‌های دریایی و همچنین صدور خدمات فنی و مهندسی به سایر کشورها است.
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه تبادل نظر و انتقال تجربیات متخصصان دریایی داخل و خارج و نیز اطلاع و ترویج آخرین دستاوردهای علمی، فنی و اجرایی در حوزه سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی از دیگر اهداف این رویداد بزرگ علمی به شمارمی رود، خاطرنشان کرد: همایش‌های بین المللی سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی با ایجاد بستری مناسب، زمینه‌ساز همکاری متقاضیان ارائه خدمات در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی است.
خلیلی افزود: حضور در نمایشگاه تخصصی جانبی همایش این فرصت را برای شرکت‌های دانش بنیان، مهندسان مشاور و پیمانکاران بخش دریایی فراهم می‌کند تا با تبادل تجربیات، کیفیت خدمات و صدور خدمات مهندسی را ارتقا بخشند.
وی با اشاره به اینکه در طول برگزاری ۱۳ دوره از این همایش سعی شده است با تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه، پژوهش‌های دانشگاهی هدفمندتر و متناسب با نیاز صنعت مدنظر قرار گیرد، عنوان کرد:‌ از جمله دستاوردهای این همایش می‌توان به  تولید، توسعه و ارتقاء نرم افزار تخصصی فارسی دینامیک دریا (PMODYNAMIC) در تراز بین‌المللی در حوزه سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی از طریق به اشتراک‌گذاری بین دانش‌پژوهان بین‌المللی و تشکیل کارگروه مشترک با سازمان برنامه و بودجه و جامعه فرهیختگان دریایی کشور با عنوان «کارگروه تخصص ضوابط و معیارهای فنی و اجرایی سازه‌های ساحلی و دریایی کشور» اشاره کرد.
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه ایجاد و ارتقاء شبکه پایش و پیش‌بینی مشخصه‌های دریایی کشور و همچنین ایجاد شبکه ملی جزر و مدنگاری و ترازسنجی بنادر کشور از طریق کسب تجربیات بین‌المللی از دیگر دستاوردهای مهم این همایش به شمار می‌رود، گفت: رویکرد کمیته علمی این دوره از همایش، مبتنی بر ارائه مقالات اجرایی است.
خلیلی افزود: همچنین با توجه به اینکه جهان همچنان درگیر پاندمی و شیوع مجدد کرونا است، این همایش نیز تحت تاثیر این ویروس، با تاخیر چهارساله در سال جاری به صورت مجازی برگزار می‌شود.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *