مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن قدردانی از تلاش‌های پایانه داران فعال در بنادر استان بر لزوم ارتقاء سطح ایمنی و پرداخت به موقع حقوق پرسنل شاغل در شرکت‌ها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی؛ حسین عباس‌نژاد در نشست هم‌اندیشی با اعضای انجمن پایانه‌داران بنادر ایران در بندر شهید رجایی، استفاده از تخصص و تجارب بخش خصوصی فعال در بنادر کشور به منظور تحقق سیاست‌های ابلاغی دولت و سازمان بنادر در راستای توسعه اقتصاد دریامحور را  امری ضروری دانست.

وی بیان کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در چارچوب اصل مشتری‌مداری و ساماندهی امور فعالان اقتصادی در حوزه بنادر به صورت مستمر نسبت به برگزاری نشست‌های مشترک با انجمن پایانه‌داران بنادر ایران اقدام و در این نشست‌ها مشکلات و چالش‌ها احصا و پیشنهادات اصلاحی پایانه‌داران نیز در قالب صورتجلسه‌هایی ثبت و اجرا می‌شود.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرشهید رجایی با اشاره به نتایج مؤثر حاصل از برگزاری این نشست‌ها به خصوص ایجاد تعامل سازنده با شرکت‌های بخش خصوصی بر استفاده از توان و تجربه این شرکت‌ها، وصول پیشنهادات کاربردی و اجرای بخش عمده‌ای از آنها و تسهیل و سرعت‌بخشی در تخلیه و بارگیری کالاها و انتقال به موقع کالاها به بازارهای هدف تاکید کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، شرکت‌های فعال در بنادر کشور را به عنوان یک شریک اقتصادی درجهت رشد، تکامل و رونق عملیات بر شمرد و  ضمن قدردانی از تلاش‌های پایانه‌داران فعال در بنادر به ویژه بندر شهید رجایی خواستار اهتمام، جدیت و مشارکت بیشتر شرکت‌ها در ارایه نقطه نظرات کارشناسی در حوزه‌های مختلف از جمله پیشنهادات تعرفه‌ای شد.

عباس‌نژاد، رعایت ایمنی، جذب سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت‌های داخلی و خارجی، ارتقاء سطح ایمنی به منظور حفاظت از جان کارگران زحمتکش فعال در بنادر را ارجح دانست و بر لزوم پرداخت به موقع حقوق پرسنل شاغل در شرکت‌ها تاکید کرد.

دبیر انجمن پایانه‌داران بنادر ایران نیز ضمن قدردانی از بر گزاری جلسات مشترک و استماع نقطه نظرات کارشناسی بخش خصوصی خواستار تسریع در تعیین تکلیف موضوعاتی از جمله افزایش تعرفه انجام خدمات، عدم شمول وجوه التزام شرکت‌ها شد.

تسریع در انجام فرآیند دریافت مجوز فعالیت از امورگارگزاران دریایی و بندری و امور منطقه ویژه و حذف برخی از تخفیفات صادراتی از جمله مباحثی بود که “محسن صادقی‌فر” و دیگر اعضای انجمن پایانه‌داران بنادر ایران بر آن تاکید داشتند.

منبع

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *