مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در مراسم به آب‌ اندازی نفتکش افراماکس در بوشهر گفت: دو قرارداد جدید کشتی ‌سازی برای مجموعه ایران شمال منعقد شده و دو قرارداد دیگر هم در روزهای آینده به امضا خواهد رسید که با امضای این قراردادها در مجموع ۴ کشتی ساخته خواهد شد.
علی زارعی ادامه داد: اقتضای صنعت دریایی و صنعت کشتی‌سازی، داشتن نگاه بین المللی است.
وی این شرکت را حلقه زنجیره صنعت دریایی نامید و افزود: باید برای شکل‌گیری زنجیره تامین و ساخت قطعات صنعت دریایی همت بیشتری صورت گیرد و حرکت در این مسیر، هم به کسب استاندارد‌های فنی و هم رویکرد مدیریتی جدید نیاز دارد که با عزم خود برای آماده‌سازی این دو مهم تلاش می‌کنیم.
زارعی گفت: نفتکش افراماکس با حمایت مجموعه قرارگاه خاتم الانبیا به آب انداخته شد که نقطه عطفی در کارنامه درخشان این قرارگاه و شرکت صدرا است.
مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) عنوان کرد: امروز صدرا به پشتوانه تلاش جوانان توانمند خود شناخته می‌شود.
ادآور می شود، آیین تحویل دومین کشتی نفتکش افراماکس ساخت شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) با حضور آیت‌الله رئیسی و نیکلاس مادورو روسای جمهور ایران و ونزوئلا روز گذشته برگزار شد. روسای جمهور دو کشور به صورت ویدئوکنفرانس با عرشه این کشتی در خلیج فارس ارتباط برقرار کرده و در جریان مراحل ساخت و فعالیت این نفتکش اقیانوس‌پیما قرار گرفتند. اسناد تحویل نفتکش آفراماکس نیز در این جلسه ما بین مدیران شرکت صدرا و طرف ونزوئلایی به امضا رسید.
کشتی افراماکس دارای ۲۵۰ متر طول، ۴۴ متر عرض، ۲۱ متر ارتفاع، ۱۴/۸ متر آبخور، با ۱۵ نات سرعت است که قابلیت حمل ۸۰۰ هزار بشکه نفت را دارد.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *